Ми в медіа

Кроки у сфері євроінтеграції не повинні підривати безпеку України та національну стійкість - експерт

Про це він сказав під час відкритої дискусії “Статус кандидата на членство в ЄС: як нам використати історичний шанс?, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Наша метафора така - нам потрібна безпечна євроінтеграція. Це означає, що ми вводимо критерій тестування будь-яких кроків у сфері євроінтеграції: вони не повинні підривати безпеку, підривати національну стійкість і згуртованість України, і вони повинні підвищувати стійкість. Стійкість - у даному випадку ідеться про здатність України до самовідновлення”, - сказав Лупацій.

Він зауважив, що “певні кроки з боку ЄС зроблені". “Не дивлячись на певний прогрес у Лугано, я думаю, що для України сьогодні дуже актуально все-таки акцентувати увагу на антикризовий план. Ми знаходимося в умовах війни, ситуація погіршується, і Україні потрібна допомога перш за все тут і зараз. Але не реактивна, а яка спрямована на підвищення нашого потенціалу самовідновлення. І, очевидно, це може бути ще спеціальний компонент , спрямований з боку ЄС на посилення економічної стійкості регіонів”, - вважає експерт.

За його словами, в Національній платформі стійкості та згуртованості трактують євроінтеграцію як зустрічний процес, “тому що, з одного боку, надання статусу кандидата Україні з точки зору ЄС це теж тест на стійкість та цивілізаційне лідерство Європейського Союзу”.

“Надавши цей статус в цих умовах війни, Європейський Союз зробив перший крок, тобто він продемонстрував, що він може робити якісь нелінійні кроки. Тепер питання... що оця нестандартність вона буде нас супроводжувати на всьому процесі підготовки до членства, і готовність до нестандартності і до інноваційності повинна бути і як з боку України, так і з боку Європейського Союзу”, - вважає Лупацій.

На його думку, очевидно, що ініціатива за Україною. Водночас експерт вважає, що “і Європейський Союз зацікавлений, тому що провал цього процесу для Єропейського Союзу буде означати провал політики і стратегій, і розширення європейського економічного політичного простору на схід”.

Джерело: Укрінформ