Ми в медіа

Україна очікує на позицію ЄС щодо можливих опцій створення спецтрибуналу для Росії – Кориневич

Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич заявив, що Європейський Союз готує позицію щодо можливих опцій створенняспеціального трибуналу для притягнення до відповідальності керівництва РФ за злочин агресії проти України і держава готова до конструктивної співпраці в плані пошуку найбільш відповідних механізмів. Про це повідомляєУкрінформ.

Кориневич зазначив, що наразі аналізуються всі опції створення спеціального трибуналу, але для України найбільш пріоритетною є та, яка забезпечить його максимальну міжнародність, бо це дасть змогу юридично вирішити питання посадових імунітетів вищого політичного і військового керівництва Росії.


"Для нас дуже важливим є те, що сьогодні колеги з ЄС, зокрема з Європейської служби зовнішньої діяльності, готують option paper, тобто, по суті, позицію щодо можливих опцій стосовно реалізації відповідальності за вчинення злочину агресії проти України на основі висновків засідання Європейської ради 20-21 жовтня. Ми очікуємо, звичайно, для аналізу і подальшої роботи цю позицію, і ми є абсолютно конструктивними в плані пошуку найбільш відповідних підходів, які відповідатимуть усім положенням міжнародного права і практики", - сказав посол з особливих доручень МЗС.


За словами Кориневича, Україна нині має значну політичну підтримку необхідності процесу притягнення РФ до відповідальності за злочин агресії проти України і створення спеціального трибуналу. У цьому контексті він нагадав про відповідні резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту та Парламентської асамблеї НАТО і Парламентської асамблеї ОБСЄ, постанови національних парламентів України, Литви, Естонії та Нідерландів.


"Сподіваємося, що будемо мати більше. І це, безумовно, є важливими політичним меседжем з боку міжнародної спільноти, що є розуміння того, що механізм притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України і створення спеціального трибуналу має бути знайдений", - додав він.

Джерело: Дзеркало тижня (за підсумками відкритої дискусії Національної платформи стійкості та згуртованості)