“Як працювати з конфліктами в громадах в часи війни”

В четвер, 16 лютого о 15.00 відбудеться презентація та обговорення концепції роботи мобільних груп у формі онлайн-події на тему: “Як працювати з конфліктами в громадах в часи війни”.

Організатор – Національна платформа стійкості та згуртованості.

В четвер, 16 лютого о 15.00 відбудеться презентація та обговорення концепції роботи мобільних груп у формі онлайн-події на тему: “Як працювати з конфліктами в громадах в часи війни”.

Організатор – Національна платформа стійкості та згуртованості.

Реєстрація на подію обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/Yu9qAwLXGDdAFfGZ9

Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року значно змінило міграційну ситуацію – мільйони людей були змушені покидати свої домівки або те, що від них залишилося, і виїжджати за кордон або в інші регіони України. Ситуація, у якій опинилися і переселенці, і приймаючі громади у 2022 році, вимагала гнучких і креативних рішень, зокрема з подолання різноманітних розбіжностей, що загострилися, не зважаючи на потужну хвилю єднання у перші місяці вторгнення.

Основним фокусом концепції роботи мобільних груп є підтримка соціально-комунікативної сфери через роботу з попередженням та розв’язанням різних типів конфліктів, що можуть проявлятись у взаємодії переселенців та місцевих мешканців, що сприяє підвищенню стійкості та соціальної згуртованості громад. Концепція реалізовувалась впродовж 8 місяців у чотирьох містах України – Львові, Івано-Франківську, Тернополі та Чернівцях, де працювали спеціальні мобільні групи у складі медіатора та психолога. Їхня робота організовувалась та підтримувалась методичною командою, що складається з професійних конфліктологів, медіаторів, фасилітаторів діалогів та психологів.

Фахівці мобільних груп використовували системний підхід до роботи з кожною локацією виходячи з ситуації у конкретному місці, та потреб цих локацій як саморегулівних систем, де психологічна та конфліктологічна підтримка надається не тільки переселенцям, а всім, хто залучений до взаємодії і потребує такої підтримки. Серед іншого, робота мобільних груп полягала у превенції конфліктів (зокрема через роботу з волонтерами та адміністраціями локацій на покращення конфлікт-чутливості та, як наслідок, підвищення ефективності комунікації) та реагуванні на конфлікти, які неминучі у скупченнях людей, та враховуючи їхній непростий психологічний стан.

Під час дискусії автори та реалізатори концепції розкажуть про основні підходи до такої роботи, набутий досвід та приклади реальних кейсів, поділяться ідеями та рекомендаціями щодо можливостей та підходів до роботи з конфліктами в громадах в умовах війни.

Захід буде цікавий, перш за все, представникам органів місцевої влади та самоврядування, національним та міжнародним громадським організаціям, представникам донорських організацій, фасилітаторам, медіаторам, психологам, волонтерам, а також регіональним журналістам.

Учасники дискусії: 

  • Олег Саакян, політолог, співзасновник Національної платформи стійкості та згуртованості;
  • представники розробників концепції;
  • Ольга Дацько медіаторка, фасилітаторка діалогів та Марина Огороднійчук, психологиня – представниці мобільних груп;
  • представники локацій, з якими працювали мобільні групи.
Back to top