Методичний посібник “Як працювати з конфліктами в громадах у часи війни” розрахований на різні цільові аудиторії

Під час презентації методичного посібника “Як працювати з конфліктами в громадах у часи війни” його співавторка, конфліктологиня Ірина Ейгельсон звернула увагу, що ця робота може бути корисною для різних цільових аудиторій. 

Зокрема, 

  • для медіаторів, фасилітаторів та психологів – теми інструктажів, система інтервізій та супервізій, кейси; 
  • для організаторів та менеджерів – розуміння системи роботи з конфліктами, розуміння цільових в роботі з соціальними конфліктами, специфіка планування та організації подібних проєктів; 
  • для донорів – специфіка планування та звітування у гнучких проєктах; 
  • для органів місцевого самоврядування та громад – розуміння необхідності комплексного підходу, рекомендації з планування та реалізації подібних проєктів для громади, адже зазвичай ВПО говорять про наявні проблеми, які зачіпають всіх її мешканців. 

“У нашій практиці було таке, що представники органів місцевого самоврядування запозичували методи роботи мобільних команд для своїх внутрішніх практик. Були й інші приклади використання різних інструментів для ширшого кола стейкхолдерів”, – розповіла Ірина Ейгельсон. 

Нагадаємо, головним завданням мобільних груп була організація роботи медіаторів та психологів для виявлення точок конфліктного напруження в місцях перебування переселенців або їх взаємодії з місцевими жителями. 

Загалом за шість місяців роботи мобільні групи охопили понад 190 локацій (шелтери, гуманітарні штаби, волонтерські центри) у чотирьох містах – це Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці. 

Висновки та рекомендації викладено в методологічному посібнику “Як працювати з конфліктами в громадах у часи війни”. З їх змістом можна ознайомитися на сайті Національної платформи стійкості та згуртованості, яка підтримала ідею створення та роботи мобільних груп у різних українських громадах. 

Back to top